Esnafa Faizsiz Kredi

yasal-takipte-olanlara-krediKONYAALTI Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak, esnafa 30 ile 100 bin TL sıfır faizli kredi desteği verileceğini söyledi.

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak, resmi gazetede yayımlanmasının ardından esnaf ve sanatkarlara iki yeni sıfır faizli kredi imkanı getirildiğini söyledi. Başkan Durali Kolpak, esnaf ve sanatkârların, 30 bin liradan 100 bin liraya kadar faizsiz kredi verileceğini ifade etti. Başkan Kolpak “Esnafımız, makine, ekipman, demirbaş alımları, işyeri modernizasyonu, hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 30 bin liraya kadar faizsiz kredi kullanabilecek. Ancak geçmişe ait devreden borcu bulunanlar bu kredi imkanından yararlanamayacak” dedi.

30 Yaşını Tamamlamamış Olacak

KOSGEB girişimcilik destek programını bitiren, başvuru tarihinde 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimcilere de 100 bin lira faizsiz kredi vereceklerini kaydeden Başkan Kolpak, “Esnafımız, KOSGEB tarafından onaylanan projelerini bankaya sunmaları durumunda 100 bin liraya kadar sıfır faizli kredi kullanabilecek. Yalnız, daha önce KOSGEB tarafından sağlanan hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlananlar bu krediden yararlanamayacak. Yine bu krediden geçmişten devreden kredi borcu olanlar da yararlanmayacak” diye konuştu.

Bu kapsamda kredi kullanacakların hibe desteği kullanmadıklarına dair KOSGEB’den yazı getirmelerinin de zorunlu olduğunu ifade eden Durali Kolpak, “Ayrıca 2015 yılında başlayan, ustalık belgesi sahibi girişimci esnaf ile kaybolmaya yüz tutmuş meslek kollarında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkârlara uygulanan faizsiz kredi imkânı da 2016 yılında devam edecek” dedi.

Kaynak: haberantalya