TOKİ Elazığ Merkez Zafran Son Başvuru Tarihi

konu_faizleri_dusecek_mi_ne_zaman_inecek_h18804TOKİ Elazığ Merkez Zafran son başvuru tarihi ne zaman? ve TOKİ Elazığ Merkez Zafran başvuruda aranan şartlar nelerdir? sorularının yanıtı haberimizde yer alıyor.

TOKİ’nin Elazığ Merkez Zafran’da hayata geçirdiği projenin 280 konutu emekliye özel olarak kura yöntemi ile satışa sunuldu. Projede yer alan konutlar 75 metrekare olarak 2 oda 1 salon şeklinde tasarlandı. TOKİ Elazığ Merkez Zafran emekli konutlarının fiyatları yaklaşık olarak 87 bin 500 TL’den başlangıç gösteriyor.

TOKİ projesinde yüzde 12 peşin ödemelerde kalan kısım 180 ay, yüzde 20 peşin ödemelerde ise 240 ay vade fırsatı sağlanıyor. Projede 10 bin TL’lik peşinatla daire sahibi olunabiliyor. Peki, TOKİ Elazığ Merkez Zafran son başvuru tarihi ne zaman? Başvurular 30 Aralık 2015 tarihine kadar kabul ediliyor.

TOKİ Elazığ Merkez Zafran başvuruda aranan şartlar

Başvuran kişinin; T.C. vatandaşı olması,Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması, Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanacaktır.). Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Kaynak: F5haber