Dünyada En Fazla Kredi Kartına Sahip Olan ABD’li Rekor Kırdı

774507vakifbank0Arkadaşıyla bahse girmesi sonrasında 45 yıldan fazla bir zamanda bin 497 kredi kartı topladı, Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Amerika’nın Kaliforniya eyaletinin Santa Clara bölgesinde yaşayan 73 yaşındaki Walter Cavanagh, dünyanın en fazla kredi kartına sahip insanı olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Guinness Dünya Rekorları organizatörlerince ‘Bay Plastik Fantastik’ olarak adlandırılan Cavanagh, kredi kartı toplamaya 1960’ların sonunda şu anda eczacı olan bir arkadaşıyla girdiği bahis sonucu başladığını söyledi. Yakın arkadaşıyla girdiği bahse göre yılın sonunda en fazla kredi kartı toplayan, diğerinden bedava yemek kazanacaktı.

Sadece Birini Kullanıyor

Yıl sonunda Cavanagh 143 adet kredi kartı toplamış, arkadaşı ise 138 kart alabilmişti. Cavanagh, en düşük limitli kredi kartı 149 TL, toplamda ise 1.7 milyon dolar (5.080.000 TL) kredi kart limitiyle, kredi notunun neredeyse mükemmele yakın olduğunu söyledi. Geçerli 800 kredi kartının toplamda 1479 kredi kartı sahibi Walter, onca kredi kartı arasında sadece tek bir kredi kartını kullandığını, onu da her ay düzenli olarak ödediğini belirtti.

Kaynak: Sabah