Ev ( konut ) Kredisi Almak İçin Peşinat Limiti

1844389_1aEv sahibinden sıkılan, sürekli ev taşımak zorunda kalan hem kendisi hem de eşyaları yıpranan kişiler soluğu bankalarda konut kredisi başvurularında aldı. Konut kredisi aslına bakılırsa bizi kolayca ev sahibi yapıyor. Günümüz standartlarında 150 bin TL’ye yakın ev parası biriktirmek için yıllarca beklemek zorundayız.

Bu süre zarfında kirada yaşamaya devam edeceğiz ve konut fiyatlarında da artış yaşanacak. Konut kredilerinde 0 para ile ev sahibi olmanız imkânsız çünkü peşinat talep ediliyor. Kredilendirme talep ettiğiniz miktarın % 75’i geçmeyecek şekilde yapılıyor.

Örneğin 100 bin TL kredi talep ettiğiniz de 25 bin TL peşinat ödemesi yapmanız gerekebilir. Eksper raporuna göre bu rakamlarda değişiklik yaşanabilir. Peşinatı olmayan kişiler bu rakam içinde artı ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar. Ayrıca ikinci bir ipotek de göstererek peşinat ödemekten sizi kurtaran bankalarda bulunmaktadır.

Ev (konut) kredi almak için peşinat limiti anlattığımız gibi % 25 olarak belirlenmiştir. Ayrıca tapu masraflarını da göz önünde bulundurarak küçük bir birikim sonrasında konut kredisi başvurusu yapmakta ya da kullanmakta fayda vardır.

Kaynak: 365kredi