Esnafa 30 bin Faizsiz Kredi Şartları 2016 Faizsiz Esnaf Kredileri

1844389_1aHalkbank başta olmak üzere çeşitli bankalar esnafa 30 bin TL’lik krediler vermektedir. Bu kredilerin en önemli özelliği ise faizsiz oluşudur. Faizsiz alınan krediler sayesinde esnaf ve sanatkarlar bütün ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Esnaf kredilerinden yararlanabilmek için gerekli evrakların ve bilgilerin bankaya iletilmesi gerekmektedir. Bu krediyi almada en önemli şart budur. Diğer yandan kredi almak isteyen esnaf ve sanatkarların başka bir kurumdan kredi almamış olması da gerekir.

Esnafa kredi veren bankalar arasında Halkbank ve Denizbank gibi bankalar bulunmaktadır. Bunun yanında KOSGEB de esnaf ve sanatkarlar için özel krediler vermektedir. Esnaf kredileri sayesinde gerekli olan ekipman desteği giderilmekte veya işyerinin yenilenmesi sağlanmaktadır.

Bunun yanında işlerin büyümesi için gerekli olan açılımların yapılması da faizsiz krediler ile mümkün olmaktadır. Esnaf kredilerinden almak isteyen kişilerin esnaflık belgesi ve dükkan tapusu veya kira belgesi ile birlikte bankalara başvuruda bulunması gerekmektedir.

Bu başvuruların değerlendirilmesi sonucunda esnaf ve sanatkarlar 0 faizli kredilerden hızlı bir şekilde yararlanabilmektedir. 

 

Kaynak: 365kredi