Faizsiz Konut Kredisi

konut-kredisi-takip1Konut kredileri genelde uzun dönemli ödenebilen ve faiz oranlarının çok daha önemli olduğu kredilerdir. Bunun nedeni de bu kredilerin vadelerinin ve miktarlarının fazla olmasıdır. Dolayısıyla bankaların burada uyguladıkları faiz oranlarına dikkat edilmeli ve konut kredileri bu oranlara göre alınmalıdır.

Halkbank başta olmak üzere Odeabank ve Kuveyttürk gibi bankalar konut kredilerinde faiz uygulamamaktadır. Odeabank konut kredilerinde 100 bin TL’ye kadar bir destek verebilmektedir. Kredi başvurusunda bulunulduktan sonra gerekli gelir incelemelerinin yapılması sonucunda kredi başvuru sonucu kişilere gönderilmektedir.

Faizsiz konut kredilerinde bazı bankalar konut projeleri ile işbirliği yapmaktadır. Bu sayede müşteriler, kredilerini bankadan aldıkları zaman aynı zamanda ev aramadan bir konut projesi içerisinde ihtiyaçlarına sahip olabilmektedir. Bu kredilerde genel olarak faiz uygulanmaz. Vade ve diğer ödeme seçeneklerinde birtakım farklılıklar olabilir.

Kira öder gibi ev sahibi olunma sistemi üzerinden de verilen bu krediler sayesinde isteyen herkes kolay bir şekilde bankadan kredi alabilmektedir. Bu sayede kredilerin ödenmesi ve kişilerin bütçelerini zorlamadan gerçekleşir. TOKİ projelerinden de ev alınabilir.

Kaynak: Finans