Apple Müzik Servisine Kredi Kartsız Üye Olma

65Apple’ın geçtiğimiz yaz yayına aldığı çevrimiçi müzik dinleme servisi Apple Music nihayet Türkiye’deki kullanıcılara da açıldı. Spotify’ın en büyük rakibi olarak gösterilen Apple Müzik an itibariyle Türkiye’deki tüm kullanıcılar için aktif ancak bir sorun var. Birçok kullanıcı kredi kartı zorunluluğundan servisi deneyemiyor. Kredi kartsız üye olma opsiyonunu adım adım anlatıyoruz.

Apple’ın müzik servisi uzun süredir yurt dışında kullanımda. Türkiye’deki kullanıcılara ise yeni açıldı. iPhone ve iPad’de yüklü gelen Apple Müzik uygulamasının artık bir anlamı var; sadece iTunes’daki şarkıları dinlemenin dışında milyonlarca yerli ve yabancı şarkı, radyo istasyonları, kullanıcının müzik zevkine özel çalma listeleri, Apple editörlerinin hazırladığı özel listeler, 7/24 yayın yapan radyo kanalı Beats 1 sunuluyor. Bu platforma üye olmanın bedeli 9.99 TL ancak 3 ay boyunca tüm içeriğinden ücretsiz olarak faydalanmak mümkün. Ancak bu noktada bir sorun ortaya çıkıyor. Apple Music abonelik modelli birçok servis gibi üyelik esnasında kredi kartı bilgileri istiyor ki şu anda çoğu kullanıcı gerek kredi kartı kullanmadıklarından gerekse de kullanmak istemediklerinden deneyemiyor. Bu noktada Apple Music’i denemek isteyip te sırf bu yüzden deneyemeyen kullanıcılarımız için bir rehber yazı hazırlayalım dedik. Apple Müzik’i kredi kartı kullanmadan da deneme şansına sahipsiniz. İşte yapmanız gerekenler:

 iOS kullanıcısı iseniz:

Öncelikle Teknosa, MediaMarkt, Türk Telekom ve daha nice noktadan kolaylıkla temin edebileceğiniz iTunes Hediye kartlarından en ucuzunu satın alıyorsunuz ki fiyatı 25 TL, sonrasında iTunes Hediye Kartınızda yazan kodu Apple hesabınıza girip tanımlıyorsunuz. Bunun için iOS cihazınızdan iTunes Store’u açıyorsunuz ve aşağıdaki adımları izliyorsunuz:

iTunes Store’da en alta inip Kodu Kullan’a dokunuyorsunuz.

Kaynak: blogtanımıdır