Tag: www.marka.org.tr

KOSGEB’den Girişimcilere Faizsiz Krediye Başvuru Hakkı

MARKA’nın Ücretsiz Düzenleyeceği Uygulamalı Eğitiminden Sertifika Alan Girişimciler KOSGEB’in Yeni İş Kuranlara Verdiği Hibe ve Krediye Başvuru Hakkına Sahip Olacak

MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan, MARKA’nın ücretsiz düzenleyeceği uygulamalı girişimcilik eğitiminden sertifika alan girişimcilerin, KOSGEB‘in yeni iş kuranlara verdiği 27 bin liralık hibe ve 70 bin liralık faizsiz krediye başvurma hakkına sahip olacağını bildirdi.

Ayan, yaptığı yazılı açıklamada, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ve bölge paydaşları ile işbirliği içinde düzenlediği “Kendi İşim Gibisi Yok” isimli yerel girişimciliği arttırmaya yönelik “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri”nin Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova’da devam ettiğini belirtti.

Söz konusu eğitime başvuruların 2012′de de ajansın internet sitesi üzerinden alınmaya devam edildiğini ifade eden Ayan, bugüne kadar ajans eliyle 71 sınıf eğitim verildiğini, bu eğitimlere katılan 2 bin 120 kursiyerden bin 661′inin sertifika almaya hak kazandığını kaydetti.

Ajansın girişimciliğin geliştirilmesine büyük önem verdiğini ve kalkınmanın yerelden başladığına inandığını vurgulayan Ayan, şunları kaydetti:

“Bölge planımızdaki hedefler doğrultusunda, hem bölgemizde girişimciliğin geliştirilmesi hem de devletin verdiği desteklerden bölge girişimcilerinin daha fazla faydalanmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yapmaktayız. Bu doğrultuda KOSGEB ile ilk defa bir Kalkınma Ajansı, bölgeyi kapsayan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Protokolü imzalamıştır.

KOSGEB ve yerel paydaşlarımızdan Belediyeler, Meslek Odaları, kamu kurumları ile işbirliği içinde il ve ilçelerimizde düzenlediğimiz bu eğitimlere yoğun ilgi olduğunu görüyoruz. Gelen başvurular, iş fikrinin yenilikçi olması, bölge ihtiyacını karşılar nitelikte olması, istihdama ve ihracata katkısı, uygulanabilir ve başarıya ulaşabilir olması, KOSGEB’in desteklediği sektörlerden olup olmadığı, girişimci adayının tecrübesi, sermaye yapısı, pazar bilgisi, eğitimi gibi kriterlere göre değerlendirilmektedir.

MARKA’nın ücretsiz düzenleyeceği uygulamalı girişimcilik eğitiminden sertifika alan girişimciler, KOSGEB’in yeni iş kuranlara verdiği 27 bin lira hibe ve 70 bin lira faizsiz krediye başvuru hakkına sahip oluyor. İş fikri olan girişimciler Ocak ayı eğitimleri için (www.marka.org.tr) adresinden başvuru yapabilirler.”

Dünya

 • Del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmark
 • StumbleUpon
 • Technorati

KOBİ Dış Ticaret Eğitim Kursu Başvuruları Başlıyor

Verilecek Eğitim Konuları Arasında Dış Pazarlarda Müşteri Bulma Yöntemleri Akreditif Açma ve Dış Ticaret Sözleşmeleri de Bulunuyor

Doğu Marmara bölgesinde bulunan KOBİ’lere yönelik, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından ücretsiz olarak düzenlenen Dış Ticaret Eğitimi Kursu için başvurular başlıyor.

Marka’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, dış pazarlarda müşteri bulma yöntemleri, akreditif açma, okuma ve uygulaması, dış ticaret sözleşmeleri, uyulması gereken kurallar, uygulamaları ile dış ticarette yazışma teknikleri, ihracatta teklif hazırlama ve fiyatlandırma teknikleri, dış ticarette kullanılan belgeler, uygulamalı ihracat süreci, genel ihracat mevzuatı gibi konularda sertifikalı ücretsiz dış ticaret eğitimi kurslarına başvurular www.marka.org.tr internet adresinden yapılacak.

Kursların Yapılacağı İller ve Tarihler Şöyle:

Kocaeli: 26-27 ve 5-6 Ekim. Son başvuru tarihi 21 Eylül 2011. 10-11 Ekim ve 19-20 Ekim 2011. Son başvuru tarihi 5 Ekim 2011.

Sakarya: 28-29 Eylül ve 3-4 Ekim 2011. Son başvuru tarihi 21 Eylül 2011. 12-13 Ekim ve 17-18 Ekim 2011. Son başvuru tarihi 5 Ekim 2011.

Bolu: 26-27 Eylül ve 3-4 Ekim 2011. Son başvuru tarihi 21 Eylül 2011.

Düzce: 28-29 Eylül ve 5-6 Ekim. Son başvuru tarihi 21 Eylül 2011.

Yalova:12-13 Ekim ve 19-20 Ekim. Son başvuru tarihi 5 Ekim 2011.

Dünya

 • Del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmark
 • StumbleUpon
 • Technorati